افتتاح همزمان 134 خانه هلال در استان فارس با حضور دبیر کل هلال احمر

با حضور دبیر کل جمعیت هلال احمر همزمان 134 خانه هلال جدید به صورت ویدئو کنفرانس،در استان فارس افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ در سومین روز از سفر دبیر کل جمعیت به این استان و حضور وی در نشست مشترک با کارکنان جمعیت فارس، به صورت همزمان از طریق ویدئو کنفرانس 134 خانه هلال جدید در سطح استان افتتاح شد و تعداد خانه های هلال این استان در مجموع به 254 خانه رسید.

بنا به این گزارش، اکنون تعداد خانه های هلال استان فارس تا پایان بهمن، به 254 خانه رسیده است که تا پایان اسفند از مرز 300 خانه هلال خواهد گذشت.

 دبیر کل جمعیت هلال احمر در این نشست و به صورت نمادین با شهرستان ارسنجان ارتباط ویدئویی برقرار کرد و در جریان افتتاح خانه هلال روستای جمال آباد بزرگ از توابع بخش مرکزی این شهرستان قرار گرفت.

وی پس از این مراسم، در سخنانی خانه های هلال را به مثابه شعبه کوچکی از جمعیت هلال احمر در مناطق هدف به ویژه در جامعه روستایی توصیف کرد و افزود: خانه های هلال نقش بسزایی در تسریع فرایند امدادرسانی در زمان وقوع حوادث و بحران ها دارند.

دکتر قوسیان مقدم با تاکید بر اهمیت تشکیل و توسعه تیم های امدادی و آموزش دیده و همچنین گروه های جوانان و داوطلبان در خانه های هلال، افزود: اعضا و داوطلبان خانه های هلال سفیران افتخاری جمعیت هلال احمر در مناطق روستایی و شهری دور از دسترس خدمات این جمعیت هستند که با حضور موثر خود، در افزایش تاب آوری اجتماعی به ویژه در زمان بحران ها ایفای نقش می نمایند.

لازم به ذکر است ؛ برگزاری جلسه پرسش و پاسخ با کارکنان حوزه ستادی جمعیت هلال احمر فارس، دیدار و گفتگو با نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و بهره برداری از مرکز جامع توانبخشی شیراز، دیگر برنامه های روز سوم سفر دبیر کل جمعیت هلال احمر به استان فارس بود.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *